PRIJAVE ZAČNEMO ZBIRATI 01.09.2024, Z VADBO PRIČNEMO 17.09.2024
Termini:
Malašola karateja - Vadba bo potekala vsak torek od 15:45 - 16:30
Karate - Vadba bo potekala vsak torek od 16:30 - 17:30 in vsak četrtek od 15:30 - 16:30
Karate klub TIMFIT
Stil karateja: SHOTOKAN
Trener: Uroš Rozman
Datum rojstva: 3. 10. 1971
Izobrazba: Profesor športne vzgoje
Mojstrska stopnja: 3. DAN
Karate je začel trenirati leta 1984 v Karate klubu Ljubljana pri trenerju Cirilu Klajnščku. V tekmovalnih letih je osvojil 8 naslovov državnega prvaka in več uvrstitev med 16 najboljših na velikih mednarodnih prvenstvih med leti 1994 in 1998 (svetovno člansko prvenstvu v Sun Cityu, svetovno pokalno prvenstvo v Manili, svetovno člansko prvenstvu v Riu de Janeiru, evropsko člansko prvenstvo v Parizu, evropsko člansko prvenstvo v Beogradu…).
Klubski trener je od leta 1987. Član slovenske državne reprezentance je bil od leta 1991 do 1998. V letih 2000 in 2001 je bil trener mladinske selekcije slovenske reprezentance. Član IO KZS je bil v letih 2006 do 2008.
Zadnja leta je uspešen trener vseh starostnih skupin.
Značilnosti vadbe karateja
Karate je japonski izraz za "prazno roko", sicer pa samoobrambna borilna veščina daljnega vzhoda, ki se je v drugi polovici 19. stoletja razširila na zahod, kjer se je pod vplivom novega kulturnega okolja in posameznih športnih znanosti razvila v najbolj množičen borilni šport.
Otrokom predstavlja karate obliko telovadbe, skozi katero razvijajo svoje psihofizične sposobnosti in se učijo samoobvladovanja, mladini služi kot psihosocialno koristna rekreacija in tekmovalni šport, odraslim pa kot vsestransko koristen sestavni del kvalitete njihovega vsakodnevnega življenja.
Namen karateja je razvoj celega človeka skozi dolgotrajno vadbo, tako v pomenu fizičnega razvoja (zdravje, borba in samoobramba, šport) kakor razvoja osebnosti in doseganja notranjega miru.
Kaj pridobijo OTROCI?
1. Koordinacija: Veliko otrok (tudi v srednji šoli) in odraslih danes zaradi prevelike pasivnosti (gledanje televizije, igranje video igric in podobno), ne obvlada svojega telesa v tolikšni meri, da bi jim to olajšalo učenje. Treningi so prilagojeni otrokom na tak način, da optimalno napredujejo v vizualno motorični koordinaciji.
2. Koncentracija: Starši pri svojih otrocih pogosto opažajo, da imajo pri učenju izredno slabo koncentracijo. Pri treningu karateja je poseben poudarek namenjen razvoju koncentracije, ki je eden od ključnih dejavnikov učinkovitega učenja.
3. Red in odgovornost: Otroci se pri karateju učijo pozitivnih delovnih navad. Karate je nemogoče obvladati brez vztrajne in natančne vadbe. Talent ni dovolj. Otrok skozi napredovanje osvaja različne barve pasov in se uči odgovornosti za svoj napredek.
4. Razvoj telesnih sposobnosti: Karate je šport pri katerem sodeluje celo telo. Zaradi specifičnega načina treninga je telesni razvoj skladen, obenem pa je karate znan kot šport pri katerem je zelo malo poškodb.
5. Nadzor agresivnosti: Včasih je starše strah, da bi otrok postal zaradi treninga karateja preveč agresiven. Agresivnost je najpogosteje posledica občutkov nemoči in strahu v socialnih situacijah, ki jih posameznik poskuša nadomestiti s povečano agresivnostjo. S povečevanjem občutka notranje moči, ki je posledica pravilnega karate treninga, odpade glavni razlog za dokazovanje moči navzven. Posledica je manjša agresivnost do drugih.
6. Dihanje: Pravilno dihanje omogoča pravilno izražanje v šoli in v stresnih situacijah. Zaradi treme se ljudje pogosto zbegamo, poruši se nam ritem dihanja, pričnemo jecljati in tudi če šolsko snov obvladamo, v njenem podajanju nismo uspešni.
7. Problem drog in poživil: Zaradi specifičnih zahtev treninga in tekmovanja, je pri karateju nemogoče zlorabljati droge ali poživila. Karate je šport, ki zahteva popoln nadzor nad izražanjem čustev. V trenutku se je potrebno odzvati na napad in se nato zaustaviti, saj se pri karateju ne smeš nikoli agresivno dotakniti partnerja. To je prednost pred ostalimi športi, kjer je za boljše rezultate moč uživati nedovoljena poživila ali droge.
VABIMO K VPISU